telefon
whatsapp
Instagram

Kuyumcu Aydınlatma

KUYUMCU VİTRİN AYDINLATMA SİSTEMLERİ

Kuyumcu Aydınlatma Sistemleri, kuyumcular için mağazadaki en önemli değerlerden birisidir. Her sektörde sattığınız ürünlerin pazarlanması için yapılan vitrinler çok önem taşır. Çünkü vitrinler bir malın en iyi şekilde alıcısına sunulduğu yerdir. Dolayısı ile bu gibi yerleri muhakkak özen içinde yapmalı veya bir bilene yaptırmalısınız. Vitrin olarak en önem taşıyan şey ise tabi ki de kuyumcu ürünleridir. Altınlar gümüşler veya değerli taşlar. Bunların hepsi çok değerli madenlerdir ve öyle bir vitrin yapılmalıdır ki bu ürünleri zaten var olan göz kamaştırıcı görüntüleri daha da büyülemelidir. Bu ciddi anlamda önemlidir. Kuyumcular tamamen görsellik üzerine kurulu mağazalardır. Bu da onlara hem yapılan dekorasyonda özene hem de yapılan aydınlatmalarda dikkate davet ediyor.

Kuyumcularda yapılan aydınlatmalar ürünü ön plana çıkartır ve her daim ilk sıraya alır. Dolayısı ile mükemmel bir kuyumcu vitrin aydınlatma sistemi kurulmalıdır. Bunu da bir kaç aydınlatmayı bir araya getirerek yapabilirsiniz. Günümüzde birçok aydınlatma çeşidi vardır. florasan aydınlatma ve led aydınlatma bunlardan sadece bir kaçıdır. Dilediğiniz aydınlatmayı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Aslında bu gibi kararlar vermek pek de kolay bir durum değildir. Çünkü satış işi çok detay isteyen bir iştir. Her hangi bir objenin yerinin kayması veya herhangi bir aydınlatmanın yanlış yapılması tüm masraflarınızı bir anda bitirebilir. Haliyle bu hiçbir kuyumcunun isteği dâhilinde olmayacaktır. Her şeyde olduğu gibi işinizi garanti altına almak isterseniz işte o zaman yapılacak tek bir şey vardır. O da kesinlikle bir profesyonelle anlaşmaktır. Profesyonel ekipler bu konuda yapılabilenin en iyisini size sunacaklardır. Yani işiniz garanti altına alınacaktır. Eğer aklınızda farklı fikirler varsa bunu onlarla rahatça paylaşabilirsiniz. Ya da her şeyi tamamen onlara bırakabilirsiniz. Bu sayede rahatça gelişmeleri izleyebilirsiniz. Sonuçlara gelecek olursak profesyonel firmalar bu işi sürekli yaptıklarından dolayı ortaya çıkan işten hiç bir şüpheniz olmaması gerekir. Sizlerde işinizi şansa bırakmak itemiyorsanız konusunda uzman ekibiyle sadece yurtiçi değil yurt dışında da hizmet veren Teknokey Led Aydınlatma' yı tercih edebilirsiniz. Bu seçim sizlere her yönüyle karlı gelecektir. Dilerseniz hemen www.teknokey.net sitesine girerek daha detaylı bilgi alabilir ve hemen farklılığı yaşamaya başlayabilirsiniz.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de teknoloji hızla gelişmektedir. Bu büyümeyi özellikle elektronik alanında daha bir iyi görebiliyoruz. Misal olarak önceden aydınlatma için çok farklı şeyler kullanılırken sonradan lambalar kullanılmaya başladı. Son olarak da led aydınlatmaları kullanmaktayız. Özellikle istenilen şey görsellik ise bu aydınlatmadan daha iyisini bulamazsınız. Led aydınlatma sistemleri üretildiğinden bu yana oldukça büyük bir kitleye ulaşmıştır ve ulaşmaya devam ediyor. Zaten bu gün gittiğimiz bir çok iş yerinde bu ürüne rastlamamız mümkündür.

Led Aydınlatmalar Ürünlerinize Zarar vermeden Ön Plana Çıkartır.

Led aydınlatmaların kullandığı ve çok da yakıştığı yerlerden biri kuyumculardır. Kuyumcular şıklığın zarifliği ve gösterişin hâkim olduğu yerlerden olduğu için buralarda son sistem olan led aydınlatmalar kullanılır ve bu ledler ürünleri daha bir parlak daha bir albenili hale getirmektedir.

Sergilenen ürünlerin beğenilmesi için Led aydınlatma sistemleri oldukça önem taşır.

Bir kuyumcunun tek isteği vardır o da ürünlerinin hızla satılmasıdır. Bunun içinde beğenilmesi gerekir. Bu beğeniyi kazanmak için de ürünlerinizi allayıp pullamanız gerekir. Kuyumcu led aydınlatma sistemleri bu yüzden oldukça önem taşır.

Metal Halide Aydınlatmaların Yerini Artık LED Aydınlatmalar aldı.

Led aydınlatma sistemleri dekorasyonun tamamlayıcı bir parçasıdır. Renk konusuna gelecek olursak bu konuda yapılan seçimler özgür bırakılır. Yani ille de belirli bir renk yoktur. Dikkat çekmek çok önemlidir. Bu bazen sattığınız ürünler olur bazen de tamamen gösterişle olur. Her insan daha doğrusu her müşteri canlılığın izini sürer. Yani nerede hareket varsa orada olmak ister. Bunu yapmak ise güzel bir dekorasyon ve onun içinde kullanılan led aydınlatmalar ile olur. Yani Led aydınlatma sistemleri dekorasyonun tamamlayıcı bir parçasıdır. Bu dizaynı çok iyi bir şekilde aktarmak gerekir. Yani ne fazlasını yapıp abartmalı ne de çok sade yapıp soğuklaştırmalısınız. Orta karar bir durum olmalıdır. Bu da ancak profesyonel kişiler tarafından yapıldığında olacak olan bir şeydir. Teknokey Led Aydınlatma size mükemmelliğin ve farklılığın kapılarını aralayacaktır. Sizlerde farklı olmanın peşindeyseniz hemen 0 322 459 36 73 numaralı telefonu arayarak veya www.teknokey.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kuyumcu Aydınlatması Nasıl Yapılır?

Kuyumcularda aydınlatma, ürünleri sergilemek, müşterilerin satın alma kararlarına etki etmek için bir pazarlama aracı olarak kullanılır. Aydınlatma doğru şekilde kullanıldığında sizi rakiplerinizin önüne taşıyabilir. Başarılı bir mağaza tasarımınız, üstün özellikte mücevherleriniz olsun, iyi bir aydınlatma sağlamazsanız bu başarı ve üstünlük satışlarınıza yansımayacaktır.

Kuyumcularda aydınlatma, ürünleri sergilemek, müşterilerin satın alma kararlarına etki etmek için bir pazarlama aracı olarak kullanılır. Aydınlatma doğru şekilde kullanıldığında sizi rakiplerinizin önüne taşıyabilir.

Başarılı bir mağaza tasarımınız, üstün özellikte mücevherleriniz olsun, iyi bir aydınlatma sağlamazsanız bu başarı ve üstünlük satışlarınıza yansımayacaktır.

Kuyumcularda vitrin aydınlatması en önemli bölümdür. Bu vitrinlerde pırlanta ve altın aksesuarlar sergilenir, müşterilerinizin dikkatini ilk vitrindeki ürünlerinizle çekersiniz.

Pırlantalar parıltısını gösterebilmek için parlak beyaz ışığa ihtiyaç duyar. Altın ise pırlantalara göre biraz daha sıcak, sarıya yakın renkler altında en iyi şekilde görünür. Pırlantalar için 4000-4300K, altınlar için ise 3000-3500K aralığında ışık renkleri tercih edilebilir.

Kuyumcularda vitrin aydınlatmasında 2000 lüks aydınlatma seviyesi yeterli görülmektedir. Ancak talep ve ihtiyaçlara göre vitrinde 4000 lüks aydınlatma seviyesine kadar çıkılabilir.

Mağaza genelinde ise 800 lüks aydınlatma seviyesi doğru bir seçim olacaktır. Çünkü, vitrinlerdeki aydınlatma, mağaza genelinde yapılan aydınlatmadan daha parlak olursa, müşterilerinizin dikkati vitrinlere ve vitrinlerdeki ürünlere yönelir. Mağaza genelinde ise 2700-3000K aralığında sıcak beyaz renkler tercih edilmelidir.

Mağaza aydınlatma tasarımında, aydınlatma elemanlarının seçimi yapılırken CRI yani renksel geriverim indeksine dikkat edilmelidir. Kuyumcu aydınlatmasında CRI değeri 80, hatta mümkünse 90’ın üzerinde olan ışık kaynakları kullanılmalıdır. CRI değeri ışık altında nesnelerin gerçek renklerine ne kadar yakın göründüğünü ifade eder.

Kuyumcu aydınlatmalarında genellikle ray tipi spot aydınlatmalar, gömme spotlar ve sarkıt aydınlatmalar kullanılmaktadır.

Kuyumcularda, mağazanın genel giderlerinde aydınlatmanın oranı %25 civarındadır. Bu yüzden enerji verimli ve uzun ömürlü ışık kaynaklarının kullanılması, tasarruf anlamında size yarar sağlayacaktır.